Bizi takip edin
|
EN

Teknik Gezileri

2013-2014 Teknik Gezileri
2014 Bahar döneminde bölümümüz 2. sınıf öğrencileri "Üretim Teknolojileri" dersi dahilinde Denizli, Isparta, Antalya ve Aydın illerinde farklı sektörlerde faaliyet gösteren üretim tesislerine ziyarette bulunmuş ve bu seyahat boyunca Denizli Cam firması el yapımı cam üretim tesisleri, Ares Tersanesi kompozit ve alüminyum yat yapım tersaneleri, Caner Ofis Mobilyaları ahşap üretim hattı ve Mondial Motor üretim ve montaj tesislerindeki üretim süreçleri hakkında bilgi sahibi olmuşlardır. Bu gezi öğrencilerin farklı malzemelerle ilgili üretim süreçlerini karşılaştırma imkanını yakalamalarıyla oldukça fayda sağlamıştır.


VESTEL Beyaz Eşya San. ve Tic. AŞ’nin katılımıyla gerçekleştirilen PD 314 ve DM 302 dersleri kapsamında öğrencileri ürün ve hizmet tasarımı projeleri, 22 Nisan 2014 günü Vestel’in Manisa ilindeki fabrikasını ziyaret ile bütünlük kazanmıştır. Endüstriyel Tasarım Bölümü 3. Sınıf Ürün Tasarımı ve Tasarım Yönetimi opsiyonu öğrencilerinin katıldığı gezide, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen üretim tesislerinden biri olan fabrikanın bir bölümü gezilmiştir. Ardından Vestel Beyaz Eşya Teknoloji Geliştirme ve Tasarım Departmanı yöneticileri ve ekibiyle bir araya gelen öğrenciler, projeleri ve beyaz eşya tasarımı hakkında Vestel Tasarım Ekibi ile fikir alışverişinde bulunmuşlardır.


2012-2013 Teknik Gezisi

2013 Bahar döneminde Bölümümüz 2. sınıf öğrencileri için "Üretim Teknolojileri" dersi kapsamında Kütahya, Eskişehir ve Ankara illerini kapsayan bir teknik gezi düzenlenmiş ve öğrencilerimiz, aralarında Arçelik, Aselsan, Altın Çini gibi önemli kuruluşların bulunduğu beyaz eşya, savunma sanayii ve seramik gibi pek çok farklı sektörde üretim yapan fabrikaları görme şansı elde etmişlerdir. Gezi kapsamında ayrıca ODTÜ Teknokent de ziyaret edilmiştir. Bu gezi öğrencilerin farklı üretim tekniklerini yerinde gözlemlemeleri, değişik sektörler ve ofis ortamı hakkında fikir sahibi olmaları ve staj olanakları hakkında bilgi edinmeleri açısından oldukça yararlı olmuştur. 2011-2012 Teknik Gezisi
Bölümümüz, 2012 Bahar döneminde, Üretim Teknolojileri dersi kapsamında, ikinci sınıf öğrencileri ile Kocaeli ve Bursa’ya teknik gezi düzenlemiştir. Gezi çerçevesinde ilk önce Bursa’da yat tasarımı sektöründen Sirena Marine ve mobilya sektöründen Ndesign firmalarının fabrikaları ziyaret edilmiştir. Daha sonra ise Kocaeli’nde otomotiv alanında faaliyet gösteren Assanhanil ve Arçelik’in Gebze fabrikası ziyaret edilerek gezi sonlandırılmıştır. Gezi, öğrencilerin malzeme ve üretim teknikleri hakkındaki bilgilerini pekiştirmeleri açısından oldukça faydalı olmuştur.

 SOSYAL MEDYA

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.